Rowerowa aplikacja Masuria już dostępna!

Szlaki rowerowe, atrakcje turystyczne i nocleg. Wszystko to co rowerzysta potrzebuje przemierzając mazurskie trasy jest już dostępne w jednym miejscu - Masuria. Official Guide. Nowoczesną aplikację można już pobrać w Google Play. 

Masuria. Official Guide  to nowoczesna, bezpłatna aplikacja skierowana do posiadaczy urządzeń mobilnych (smartphone, tablet z systemem operacyjnym Android) realizująca funkcję przewodnika po regionie. Nie jest to jednak przewodnik z opisami turystycznymi, historią regionu, ciekawostkami. Na rynku dostępne są już tego typu przewodniki np. My-Guide, którego rozwój wspiera miasto Mrągowo, w tym Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej.

-Aplikacja „Masuria” jest skierowana do wszystkich turystów zwiedzających Mazury. Zwłaszcza użyteczna będzie turystom aktywnym, którzy dzięki naniesieniu szlaków rowerowych mogą na bieżąco śledzić swoje położenie na trasie. Dzięki szybkiemu dostępowi do informacji, w tym danych kontaktowych obiektów można zaplanować wycieczkę uwzględniając dodatkowe atrakcje lub przerwę w restauracji. Aplikacja pomaga zorientować się w terenie. - mówi Robert Wróbel, prezes Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”.

Aplikacja posiada funkcjonalność AR (rozszerzona rzeczywistość) i wykorzystując geolokalizację użytkownika przekazuje informacje o obiektach znajdujących się w pobliżu, a nawigacja pomaga dotrzeć do wybranych miejsc. Aplikacja zawiera bazę turystyczną pogrupowaną w następujące kategorie: Atrakcje, Gastronomia, Noclegi, Muzea, Rozrywka, Sport, Usługi, Zakupy. Docelowo zasięgiem obejmie całe Mazury, obecnie powiat mrągowski z najbardziej znanymi miejscowościami turystycznymi, jak: Mrągowo, Mikołajki, Sorkwity, Piecki. Baza łącznie obejmuje prawie 850 obiektów. Zakończenie rozbudowy danych planowane jest do maja 2016 r. Aplikacja pobiera informacje ze strony internetowej www.aktywnynarowerze.pl

Aplikacja będzie dalej rozbudowywana. Obecnie zasięgiem obejmuje powiat mrągowski. Docelowo chcemy by objęła całe Mazury, a więc także powiaty: piski, giżycki, kętrzyński, węgorzewski. To samo dotyczy szlaków rowerowych, ale także pieszych.

 

 

Aplikacja skierowana do użytkowników telefonów z systemem Android i jest bezpłatnie do pobrania i zainstalowania w sklepie Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=it.mragowo.pl

Aplikacja oraz strona internetowa są administrowane przez Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej. Daje to pewność, że dane obiektów są rzetelne i aktualne.

Projekt "Aktywny na rowerze" dofinansowany został w roku 2016 ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

 

facebook
pinterest